RGRM Israel

שרה פולוסצקי 
נציגת השיטה של רוני גרדינר בישראל, מורה ומנחה לשיטה

מי אני בין השאר: נשואה ואם לארבעה ילדים. מייצגת את השיטה של רוני גרדינר בישראל. בוגרת ומוסמכת השיטה על-ידי רוני גרדינר ממציא השיטה. מכשירה מאמנים בשיטה של רוני גרדינר, מרצה אודות השיטה (הרצאות חוויתיות) ומנחה קבוצות שונות. זאת ועוד, בוגרת תואר ראשון ב”מתמטיקה ומדעי המחשב”, תואר שני ב”מנהל עסקים” ותואר שני ב”פילוסופיה והיסטוריה של המדעים והרעיונות”. בנוסף, למדתי ועברתי גם את הקורסים הבאים: קורסי מדיטציה, קורסים מהמכללה ללימודים רוחניים בהנהלת ד”ר ירון זפרן, בוגרת קורס הכשרת מאמנים אישיים (life Coaching) מ’אימון ישראל –העצמה’ בשיתוף עם המכללה ללימודים רוחניים, בוגרת שיטת סילבה (3 קורסים שונים), בוגרת  NLP Master ,NLP Practitioner דמיון מודרך לאנשי מקצוע ממרכז NLPPLUS ובוגרת קורס הנחיית קבוצות ממכללת גישות.

כיום אני מתרגלת ומטפחת בשיטת פאלון-דאפא (פאלון-גונג) http://he.falundafa.org/ ועוסקת גם בפעילות הקשורה לחשיפה ולעצירת הרדיפה הקשה של המשטר הקומוניסטי בסין נגד מתרגלי השיטה. https://www.facebook.com/falun.gong.is.good

מה הביא אותי לשיטה של רוני גרדינר – עם כל הדברים השונים שעשיתי במשך חיי, התחלתי בשנים האחרונות להתעניין במוח ובמחקרים אחרונים שנעשו על המוח. תוך כדי לימוד עצמי ולימוד במספר קורסים באוניברסיטה העברית בירושלים, נחשפתי ונשביתי במחקרים האחרונים המחזקים את התיאוריה על גמישות המוח. יש מצבים בחיים כשנתקלים במשהו חדש, לא מוכר ואומרים  WOW, בינגו….יודעים בו ברגע שזהו הדבר האמיתי. וזה בדיוק מה שקרה לי עם השיטה של רוני גרדינר. זה העתיד אמרתי לעצמי (ולכל מי שהיה לידי והיה מוכן לשמוע). רציתי לבנות סדנאות לאימון המוח למבוגרים, כי ההנחה שהמוח גמיש, אומרת למעשה שיש תקווה, אבל צריך לעבוד. צריך לאמן את המוח עוד ועוד. חיפשתי לשלב טכניקות שונות לאימון המוח, ובעיקר טכניקות שמשלבות את הגוף. ובמקרה, ממש במקרה, ראיתי הודעה באחת התגובות למאמר באינטרנט על השיטה של רוני גרדינר בשבדיה. נכנסתי לאתר שלהם והשאר זה היסטוריה. רוני גרדינר, ממציא ומייסד השיטה, ביקר בארץ מספר פעמים, והעביר קורסים והרצאות. כמו כן, נתן את ברכתו ללימוד השיטה בארץ בקורסים ממושכים ועמוקים יותר, שיהיו מחולקים נכון. השיטה שבתה את ליבי בהיגיון שעובד מאחוריה, בפשטותה ועם זאת במורכבות האין סופית שניתן לעבוד איתה. כמעט כל ההמלצות שניתן לקרוא עליהם מנוירולוגים ורופאים שונים על אימוני מוח, קיימים בשיטה: מוזיקה, שפה חדשה, תנועות גוף, ריכוז, הנאה ועוד ועוד. בנוסף, השיטה (הגאונית לדעתי) מתאימה גם לחולים הסובלים מפגיעות מוחיות שונות (למעשה, למטרה זו רוני גרדינר ייסד את השיטה), ואף יכולה להתאים לילדים, לבעלי ADD ו-ADHD, אוטיסטים ועוד.

 

החזון שלי הוא שהשיטה תיושם בכל מרכזי השיקום בארץ, תתורגל בכל בתי האבות ובמרכזים לקשיש במרחבי הארץ ובמקביל תתורגל גם בגני ילדים ובבתי הספר. לו יהי.
בברכת רוני גרדינר אני המורה הראשונה בארץ שמכשירה מאמנים בשיטה, ומכשירה כרגע עוד מורים.

 

טלי ארגוב וולקן 
מורה מלווה ומנחה לשיטת רוני גרדינר

בוגרת הסמינר למורים למוסיקה (כיום סמינר לוינסקי), ובעלת ניסיון של 25 שנים בהוראת הנגינה בחליליות, לילדים ולמבוגרים. במשך השנים למדתי מגוון רחב של קורסים כגון: קינסיולוגיה שימושית, מוח אחד, שיטת סילבה ותטא הילינג.

בשנת 2010 עברתי הכשרה מלאה בשיטה של רוני גרדינר. 
ההדרכה נעשתה על ידי מייסד השיטה מר רוני גרדינר ושרה פולוסצקי. 
בשנתיים האחרונות אני מנחה קבוצות אימון בשיטה של רוני גרדינר, למבוגרים ולנוער. העבודה בקבוצה היא בעלת ערך מוסף, ומותאמת כמובן לכל קבוצה אתה אני עובדת. כמו כן, אני משלבת את השיטה גם בשיעורי הנגינה לפי הצורך.

בשנת  2013 הצטרפתי לשרה פולוסצקי להנחיית קורס להכשרת מאמנים.

קצת על עצמי: 
נשואה, ואמא לארבעה ילדים בוגרים, אני אוהבת ומחוברת למוסיקה כל חיי. רוב העבודה שלי בהוראת הנגינה היא פרטנית, תוך שימת דגש על הקשר האישי והתהליך המשותף שעוברים התלמיד 
ואני לאורך השנים. הצורך שלי לאפשר לכל תלמיד להיות במרחב שבו הוא מרגיש שהוא מקבל בדיוק את מה שהוא צריך, הוביל אותי להתפתח ולרכוש ידע נוסף בעזרת קורסים שונים בתחומים טיפוליים  אשר למדתי.

בשיטה של רוני גרדינר מתקיים שילוב של פרמטרים שונים אותם חיפשתי: פיתוח שמיעה והקשבה, שיפור יכולת הריכוז והזכרון, טכניקות שמשפרות את היכולת הקואורדינטיבית והקוגניטיבית ואפילו את יכולת האילתור וכל זה תוך הנאה מרובה וצחוק, שאף הם יפים לבריאות. בעקבות החשיפה לשיטה השתתפתי בשני קורסים שדנו בנושאים מרכזיים בחקר המוח בימינו.

 

המחקרים האחרונים בנושא חקר המוח, מחזקים  מאוד את הפוטנציאל האדיר שגלום בשיטה זו. אני מאמינה בה ועדה לתוצאותיה.

אסתר עוקב מורה מלווה ומנחה לשיטה של רוני גרדינר

עיסוק מקצועי: אני פיזיותרפיסטית ועובדת יותר מ-30 שנה במכון של שירותי בריאות כללית בטבריה. למדתי פיזיותרפיה במכון וינגייט, השלמתי תואר ראשון רב-תחומי במדעי החברה והחיים של אוניברסיטת בר-אילן במכללת כנרת וכעת לומדת תואר שני בחוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה.

על עצמי:  נשואה, אמא לחמישה ילדים וסבתא למספר נכדים

על RGM: נחשפתי לשיטה בכנס פיזיותרפיסטים כאשר שרה הוזמנה לתת לנו טעימה חווייתית של תרגול וחשיפה לאבני הבניין של השיטה. הבנתי מיד שהשיטה עונה על צורך בגישה רב חושית ורב תחומית בשיקום נוירולוגי. יחד עם היתרונות שזיהיתי מבחינת הפעלה אקטיבית וקוגניטיבית, מאד נהניתי יחד עם שאר הנוכחים בקהל.

הכשרתי בשיטת RGM: קורס מבוא, קורס ביסוס ופרקטיקום ב-2013; אסיסטנטית בקורס ומנחה תלמידות בפרקטיקום ב-2014 ; קורס מתקדם בהנחיית רוני גרדינר ב-2015 ; מורה מלווה בקורס המתוכנן להתחיל ב-8 לנובמבר 2017 .

להיות מאמנת RGM זו הנאה, אתגר נפלא, ויכולתי להסתפק בכך. אמנם, הצטרפתי לחזון של שרה: “שהשיטה תיושם בכל מרכזי השיקום בארץ, תתורגל בכל בתי האבות ובמרכזים לקשיש במרחבי הארץ ובמקביל תתורגל גם בגני ילדים ובבתי הספר” ,ואני שמחה על ההזדמנות ללמד בקורס  להכשרת מאמנים בשיטה שמתוכננת להתחיל בנובמבר 2017.

רוני גרדינר מלמד את עקרונות השיטה בסדנאות בנות יומיים. שרה הרחיבה את ההכשרה ל-12 מפגשים ובנוסף פרקטיקום שמהותו התנסות משמעותית בשטח עם ליווי צוות מורות הקורס.

מספר יתרונות של הקורס: רמת הפנמה עמוקה של התכנים וקבלת הכשרה וליווי לגבי אופן היישום; הקבוצה הלומדת היא הטרוגנית מבחינת העיסוקים של המשתתפים. הגישה הרב תחומית מאפשרת שיתוף פעולה בין אנשי מקצוע שונים; ניתן לאמן אוכלוסיות מגוונות, בריאות ומיוחדות ובגילאים שונים; רווח נוסף הוא העצמה עצמית והנאה של הלומדים, במהלך הקורס ובתהליך ההתנסות בפרקטיקום.  לסיכום, שיטת רוני גרדינר הינה כלי טיפולי רב-חושי המתאים  לשימוש בקליניקה, בקהילה ובבתי ספר עבור פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ומורים. 

נעמי לאלזר מורה מלווה ומנחה לשיטה של רוני גרדינר

...על עצמי לספר ידעתי שמי נעמי לאלזר, מקימה ומנהלת את מרכז “לעוף רחוק” מרכז לשיפור כישורים, ומרכז אירלן בבאר שבע.

אני נשואה, אמא לשלושה וסבתא ל – 4 נכדים מקסימים. בעלת תואר שני בחינוך, תכניות לימודים ומולטימדיה. במהלך 30 שנה לימדתי במערכת החינוך הפורמאלית  וכ– 12 שנים מתמחה בתחומים משלימים: מוח אחד, NLP, נוירו-התפתחותי תפקודי, מאבחנת בשיטת אירלן, שיטת רוני גרדינר ועוד.

במסגרת חיפושיי אחר שיטות מתאימות לתחומים בהם אני מתמחה, נחשפתי לפני מספר שנים  לשיטת רוני גרדינר דרך מודעה שהתפרסמה בחיים אחרים. מיד ידעתי שזאת השיטה שאני רוצה ללמוד.

עברתי את כל הקורסים של לימודי השיטה ועברתי גם את קורס המתקדמים המצוין שחלקו מועבר על-ידי רוני גרדינר עצמו  ומאז אני מאמנת בשיטת רוני גרדינר, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהשיטות בהן אני מאמנת, הן באימונים פרטניים והן באימונים קבוצתיים. ב-2015 הצטרפתי גם ללימודי הכשרת מורות להכשרת מאמנים בשיטה.

שואפת לראות את השיטה בכל גן ובית ספר, במרכזים שיקומיים, ובכל מתנ”ס – שיטה שבעיני אין לה אח ורע.

כולי תקווה ששיטה מופלאה זו תהווה חלק בלתי נפרד מחייכם, כפי שהיא מהווה חלק מחיי.

אילניה בת אור גונן, מורה מלווה ומנחה לשיטה של רוני גרדינר

MA בחינוך.  בעלת ניסיון רב בהוראה, והדרכה פדגוגית.

מנחה השתלמויות מורים בפרויקטים חינוכיים שונים.

בוגרת “מומנטום”. מאמנת בכירה מוסמכת של איק”א

מתמחה באימון להכוונה מקצועית תעסוקתית ובמצבי צומת בחיים.

עוסקת באימון אישי משנת 2004.

בוגרת קורסים שונים של מודעות והתפתחות אישית .

מאמנת שיטת רוני גרדינר- אימון להמרצת וגירוי המוח.